Region Kato Gouves - Malia

Santorini – Wyspa Spełnionych Marzeń – Kato Gouves

Wycieczka na Santorini: odkryj wspaniałą architekturę i niesamowite widoki na jednej z najpiękniejszych greckich wysp.

Pałac w Knossos

Mityczny Labirynt i Miasto Herkulesa

Czy wiesz, że na Krecie istnieje wehikuł czasu? Znajduje się 5 km od centrum Heraklionu i jest nazywany pałacem Króla Minosa w Knossos. Wycieczka do Knossos przeniesie Cię o 4 tysiące lat wstecz, gdy Kreta była miejscem spotkań greckich bogów i ludzi tworzących jedną z najstarszych cywilizacji europejskich. Nasz przewodnik zadba o to, aby wszyscy wyszli z labiryntu Minotaura. Następnie odkryjemy stolicę wyspy — Heraklion. Miasto otoczone weneckimi murami, z licznymi tawernami i kawiarniami oraz chętnie odwiedzanym przez turystów miejscem – Muzeum Archeologicznym, w którym możemy podziwiać wykopaliska i artefakty z Krety liczące nawet 6 tysięcy lat.

Palmowa plaża Preveli - widok z góry - wycieczka Preveli i Rethymno

Palmowe Preveli i Weneckie Rethymno – Kato Gouves

Wycieczka Preveli i Rethymno to podróż po najpiękniejszych miejscach środkowej części Krety, podczas której zachwycisz się pięknymi widokami oraz poznasz historię wyspy. Głównym punktem wycieczki jest palmowa plaża Preveli, na której wypoczniesz w cieniu kreteńskiej palmy daktylowej i schłodzisz się w orzeźwiającej, górskiej rzece Megalopotamos. Odwiedzisz najpiękniejsze miasto Krety, czyli Rethymno, nazywane wenecką perłą, którego klimat poczujesz spacerując wąskimi uliczkami miasta. Ponadto zachwycisz się widokami wąwozu Kourtaliotiko, a także poznasz historię Kreteńczyków w klasztorze Arkadi.

Grecki wieczór - taniec ze stołem

Gorączka Kreteńskiej Nocy

W wiosce, którą odwiedzisz, poczujecie prawdziwy klimat Krety. Zapragniesz tańczyć do tradycyjnej muzyki i bawić się z lokalną społecznością – nasz wieczór kreteński to połączenie kulinarnej podróży po Grecji ze wspaniałą zabawą i integracją.

Jeep

Jeep Safari – region Kato Gouves – Malia

Poznaj ukryte perełki Krety Wschodniej i przeżyj niezapomniane chwile podczas Jeep Safari!

Wyspa Spinalonga, Kreta - punkt wycieczki fakultatywnej Wycieczka Spinalonga i Agios Nikolaos Premium

Spinalonga i Agios Nikolaos Premium – Kato Gouves

Wycieczka Spinalonga i Agios Nikolaos Premium: poznaj historię weneckiej twierdzy na wyspie Spinalonga, która w XX wieku została przekształcona na kolonię dla trędowatych. Zobacz uroki trzech najpopularniejszych miejscowości leżących nad Zatoką Mirabello: Agios Nikolaos – nazywane greckim St. Tropez z uroczym jeziorem Wulismeni, Plaka – wioska rybacka silnie związana z historią wyspy trędowatych, Elounda – z luksusowymi hotelami, nazywana miejscowością milionerów. Podczas wycieczki poznasz tajniki produkcji i spróbujesz najwyższej jakości oliwy z oliwek, z której słynie Kreta. Dla chętnych będzie też czas na kąpiel w przepięknej Zatoce Elounda o turkusowym kolorze wody.