O nas

Parakalo, czyli „proszę” to jedno z najpiękniejszych słów w języku greckim, które stanowi esencję usług naszego biura podróży. Serdecznie zapraszamy do odkrywania magicznych miejsc i tworzenia wyjątkowych wspomnień.

Kilka słów o nas i naszych wartościach

Jesteśmy biurem turystycznym założonym przez Polaków. Posiadamy licencję Greckiego Ministerstwa Turystyki, a nasze wycieczki są prowadzone po polsku. 

Naszą misją jest zapewnienie naszym klientom wycieczek, które sprawią, że zakochają się w Krecie tak samo jak my.

Starannie opracowaliśmy autorskie programy, które uwzględniają zarówno największe atrakcje wyspy, jak i lokalne perełki, które odkryliśmy podczas naszych własnych przygód na Krecie. Chcemy podzielić się z Wami naszymi ulubionymi miejscami, które zachwyciły nas swoim pięknem i fascynującą historią.

Unikamy masowych programów, które często wprowadzają więcej stresu niż radości. To my jesteśmy organizatorami wycieczek, co pozwala nam zapewnić indywidualne podejście i skupić się na szczegółach, abyście mogli cieszyć się wypoczynkiem bez żadnych zmartwień.

Nasz zespół składa się z doświadczonych pasjonatów podróży, którzy nie tylko zapewnią Wam profesjonalną obsługę, ale przede wszystkim serdeczne podejście i wspaniałą atmosferę. Wasze zadowolenie jest naszym najważniejszym celem, dlatego z pasją i zaangażowaniem tworzymy programy wycieczek, które spełnią Wasze oczekiwania i przyniosą Wam niezapomniane wspomnienia. Chcemy, abyście wrócili do domu z uśmiechem na twarzy i pełni radości.

Dołączcie do nas i pozwólcie nam zabrać Was w fascynującą podróż po magicznej Krecie. Czekają na Was zapierające dech w piersiach krajobrazy, historyczne ruiny, urokliwe miasteczka i kreteńska gościnność. Gwarantujemy, że nasze wycieczki pozwolą Wam zanurzyć się w autentycznej atmosferze wyspy i poznać jej prawdziwe piękno.

Nie możemy się doczekać, aby razem odkryć piękno Krety!

Dlaczego wycieczka z nami to najlepszy wybór?

Opinie o naszym biurze

Dominika J.Dominika J.
12:39 04 Feb 24
Bardzo polecam wycieczki, super atmosfera i organizacja 🙂
Agata ŻochowskaAgata Żochowska
12:12 07 Nov 23
Kreta Parakalo. Polecam to biuro z całego serca. Wycieczka Spinalonga w dniu 20.10.2023, byliśmy chyba jedną z ostatnich grup w tym sezonie, dlatego w busie kilkanaście osób, każdy czuł się dobrze zaopiekowany. Prowadzący wycieczkę p. Jakub, pełen profesjonalizm, ogromna wiedza. A jednocześnie super atmosfera. Jeśli kiedyś jeszcze zawitam na Kretę na pewno skorzystam z wycieczek organizowanych przez to biuro
Jakub JachimkoJakub Jachimko
07:36 22 Oct 23
Super organizator !!!Brałem udział w wycieczce na Spinalogę. Pełen profesjonalizm, przewodnik Pan Jakub bardzo dużo i zajmująco opowiadał nie tylko o poszczególnych punktach wycieczki ale także o całej Krecie, kulturze, historii, miejscach wartych odwiedzenia itp.Gorąco polecam !!!
Dorota Lach-ŻuchowskaDorota Lach-Żuchowska
05:30 12 Oct 23
Początkiem października nasza czteroosobowa rodzina uczestniczyła w dwóch wycieczkach organizowanych przez Biuro Kreta Parakalo. Poznaliśmy cudowną, wschodnią część Krety. Piękne plaże, niezwykłe miejsca, których nie ma w przewodnikach, wspaniałą lokalną kuchnię i życzliwych ludzi. Przewodnik, Pan Jakub profesjonalnie zadbał o wakacyjną atmosferę i sprawną organizację wyjazdów. Słowa uznania należą się także za wiedzę przekazywaną w interesujący sposób. Szczerze polecam.
JolantaJolanta
15:45 24 Sep 23
Fantastyczna i bardzo dobrze zorganizowana wycieczka „Magiczny wschód Krety”. Wszystkie odwiedzane miejsca warte polecenia. Pełen szacunek dla Pana kierowcy. Duże brawa dla przewodnika Kuby, to zaangażowany i doświadczony przewodnik, który w sposób niezwykle interesujący przybliżył historię oraz życie codzienne mieszkańców Krety. Niesamowite widoki oraz przyjacielska atmosfera zamieniła wycieczkę we wspaniałe wspomnienia. Naprawdę warto – Polecam!
Hanna OkońHanna Okoń
16:33 25 Aug 23
Miałam przyjemność uczestniczyć w 2 wycieczkach organizowanych przez Kreta Parakalo : Magiczny Wschód Krety oraz Wyspa Spinalonga i miejscowości zatoki Mirabello. Obydwie wycieczki super zorganizowane, zgodnie z podaną godziną autobus podjechał pod hotel, potem podczas obydwu wycieczek Pan Jakub w bardzo ciekawy sposób opowiadał nam o historii Grecji, gospodarce, mitologii greckiej, zwyczajach panujących w Grecji oraz oczywiście o tematyce wycieczki. Była nawet nauka greckiego 😊. Jestem pod dużym wrażeniem wiedzy historycznej, humoru i profesjonalizmu Pana Jakuba. Oprócz pięknych widoków i ciekawych informacji miałam okazję skosztować greckiej kuchni w lokalnych tawernach (w tym jednej z widokiem na Spinalongę). Można było również skosztować greckiej wódki raki wytwarzanej z wytłoków winogron oraz kupić lokalne wyroby (raki, miód tymiankowy , oliwę z oliwek) Polecam z całego serca skorzystać z wycieczek organizowanych przez Kreta Parakalo - na pewno będziecie Państwo zadowoleni !
KamillaKamilla
05:46 17 Aug 23
Serdecznie polecam wycieczki z biurem Parakalo 🌴Spędziliśmy niezapomniany dzień i zobaczyliśmy najpiękniejsze miejsca Krety Wschodniej. Przewodnik Jakub opowiada mega ciekawie i jadąc na własną rękę te miejsca nie miałyby tyle uroku. Na uznanie zasługuje również kierowca, który jest dosłownie mistrzem manewrów na greckich serpentynach 😀
Bianka TokłowiczBianka Tokłowicz
18:35 05 Aug 23
Polecam serdecznie wycieczki z Kreta Parakalo!🌊 Pilot Kuba to pasjonat Grecji, który jako jeden z niewielu przewodników potrafi opowiadać z charyzmą, energią i zaangażowaniem, dzieli się ciekawostkami z życia Greków od kuchni, wie co dla turysty jest atrakcyjne i przygotowuje intensywne, ale idealne plany wycieczki! Zwiedzaliśmy Spinalongę i zatokę Mirabello- widoki nieziemskie, pyszna typowo grecka kawa, obiad w tawernie z muzyką na żywo, zwiedzanie wyspy trędowatych i cudowne punkty widokowe a wisienką na torcie było plażowanie w Eloundzie🌴🩵 Zdecydowanie warto skorzystać z ich ofert i zwiedzić Kretę ze specjalistami🇬🇷
js_loader

Poznaj nasz zespół

Kuba - Kreta Parakalo

Jakub Stasica

Przewodnik i właściciel biura

Od 6 lat związany z Grecją. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał na Zakynthos, Kos oraz Krecie. Branżę turystyczną poznawał zaczynając jako animator, a następnie kontynuował swoją karierę jako pilot wycieczek oraz rezydent biura podróży. Ukończył Uniwersytet Warszawski na kierunku Studia Wschodnie, dzięki któremu miał możliwość poznać kulturę, mentalność i historię krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Bałkanów, gdzie umiejscowiona jest Grecja. Komunikatywność, szybkie nawiązywanie relacji oraz umiejętność przekazywania wiedzy to cechy, które go wyróżniają. Podczas prowadzenia wycieczek dba o to, aby turyści mieli zapewnioną rzetelną i interesującą wiedzę na temat odwiedzanych miejsc, a dusza byłego animatora sprawia, że atmosfera podczas wycieczki jest luźna i radosna. Takie połączenie to klucz do udanej wycieczki.

Karolina - Kreta Parakalo

Karolina Stasica

Przewodnik i właściciel biura

Zakochana w Grecji od 2016 roku, wtedy też pierwszy raz podjęła decyzję o pracy w turystyce. Zdobywała doświadczenie na wyspach takich jak Rodos, Zakynthos oraz Kos, ale to właśnie Kreta zdobyła jej serce pięknymi widokami, wspaniałymi ludźmi oraz różnorodnością. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunkach Globalny Biznes, Finanse i Zarządzanie oraz E-biznes. Dzięki doświadczeniu zdobytemu na studiach i w pracy z powodzeniem zarządza biurem oraz dba o jego promocję. Profesjonalizm, dokładność, rzetelność oraz co najważniejsze – świetne poczucie humoru, to cechy, które sprawiają, że jest ona niezastąpioną częścią zespołu „Kreta Parakalo”, zarówno w roli pilota jak i osoby zarządzającej biurem.