Region Ierapetra - Makrigialos

Santorini – Wyspa Spełnionych Marzeń – Ierapetra

Wycieczka Preveli i Rethymno to podróż po najpiękniejszych miejscach środkowej części Krety, podczas której zachwycisz się pięknymi widokami oraz poznasz historię wyspy. Głównym punktem wycieczki jest palmowa plaża Preveli, na której wypoczniesz w cieniu kreteńskiej palmy daktylowej i schłodzisz się w orzeźwiającej, górskiej rzece Megalopotamos. Odwiedzisz najpiękniejsze miasto Krety, czyli Rethymno, nazywane wenecką perłą, którego klimat poczujesz spacerując wąskimi uliczkami miasta. Ponadto zachwycisz się widokami wąwozu Kourtaliotiko, a także poznasz historię Kreteńczyków w klasztorze Arkadi.

Wyspa Spinalonga, Kreta - punkt wycieczki fakultatywnej Wycieczka Spinalonga i Agios Nikolaos Premium

Spinalonga i Agios Nikolaos Premium – Ierapetra

Wycieczka Spinalonga i Agios Nikolaos Premium: poznaj historię weneckiej twierdzy na wyspie Spinalonga, która w XX wieku została przekształcona na kolonię dla trędowatych. Zobacz uroki trzech najpopularniejszych miejscowości leżących nad Zatoką Mirabello: Agios Nikolaos – nazywane greckim St. Tropez z uroczym jeziorem Wulismeni, Plaka – wioska rybacka silnie związana z historią wyspy trędowatych, Elounda – z luksusowymi hotelami, nazywana miejscowością milionerów. Podczas wycieczki poznasz tajniki produkcji i spróbujesz najwyższej jakości oliwy z oliwek, z której słynie Kreta. Dla chętnych będzie też czas na kąpiel w przepięknej Zatoce Elounda o turkusowym kolorze wody.

Plaża Vai - gaj palmowy

Magiczny Wschód Krety

Magiczny Wschód Krety to wycieczka na plażę Vai, ale nie tylko! Pozwól zabrać się w podróż po Krecie Wschodniej, podczas której zobaczysz najpiękniejsze plaże z lazurowym kolorem wody, majestatyczne wąwozy i jeden z największych gajów palmowych w Europie. Ponadto spróbujesz lokalnej kuchni w rodzinnej tawernie, poznasz historię opuszczonej wioski oraz zobaczysz jeden z najsłynniejszych klasztorów na Krecie datowany na XIV wiek. Podczas wycieczki będziesz miał również możliwość degustacji lokalnej oliwy oraz innych specjałów, z których słynie Kreta.

Jeep Safari - jeepy jeep safari po krecie

Jeep Safari – region Ierapetra – Makrigialos

Poprowadź Jeepa przez kreteńskie bezdroża i poznaj ukryte perełki wyspy podczas Jeep Safari po Krecie!