Region Bali - Heraklion

Santorini – Wyspa Spełnionych Marzeń – Bali – Heraklion

Wycieczka na Santorini: odkryj wspaniałą architekturę i niesamowite widoki na jednej z najpiękniejszych greckich wysp. Wycieczka z regionu Bali, Ammoudara, Fodele, Heraklion.

Wyspa Spinalonga, Kreta - punkt wycieczki fakultatywnej Wycieczka Spinalonga i Agios Nikolaos Premium

Spinalonga i Agios Nikolaos Premium – Bali – Heraklion

Wycieczka Spinalonga i Agios Nikolaos Premium: poznaj historię weneckiej twierdzy na wyspie Spinalonga, która w XX wieku została przekształcona na kolonię dla trędowatych. Zobacz uroki trzech najpopularniejszych miejscowości leżących nad Zatoką Mirabello: Agios Nikolaos – nazywane greckim St. Tropez z uroczym jeziorem Wulismeni, Plaka – wioska rybacka silnie związana z historią wyspy trędowatych, Elounda – z luksusowymi hotelami, nazywana miejscowością milionerów. Podczas wycieczki poznasz tajniki produkcji i spróbujesz najwyższej jakości oliwy z oliwek, z której słynie Kreta. Dla chętnych będzie też czas na kąpiel w przepięknej Zatoce Elounda o turkusowym kolorze wody.

Palmowa plaża Preveli - widok z góry - wycieczka Preveli i Rethymno

Palmowe Preveli i Weneckie Rethymno – Bali – Heraklion

Wycieczka Preveli i Rethymno to podróż po najpiękniejszych miejscach środkowej części Krety, podczas której zachwycisz się pięknymi widokami oraz poznasz historię wyspy. Głównym punktem wycieczki jest palmowa plaża Preveli, na której wypoczniesz w cieniu kreteńskiej palmy daktylowej i schłodzisz się w orzeźwiającej, górskiej rzece Megalopotamos. Odwiedzisz najpiękniejsze miasto Krety, czyli Rethymno, nazywane wenecką perłą, którego klimat poczujesz spacerując wąskimi uliczkami miasta. Ponadto zachwycisz się widokami wąwozu Kourtaliotiko, a także poznasz historię Kreteńczyków w klasztorze Arkadi.