Wyspa Spinalonga z okolic Jerapetry

Wyspa spinalonga
i miejscowości zatoki mirabello

Wycieczka realizowana z regionu Jeraptera i okolice. 

Poznaj historię weneckiej twierdzy Spinalonga, która w XX wieku została przekształcona na wyspę dla trędowatych. Spróbuj przysmaków lokalnej kuchni w rodzinnej tawernie z widokiem na Spinalongę. Poznaj uroki trzech najpopularniejszych miejscowości leżących nad Zatoką Mirabello: Agios Nikolaos – nazywane greckim St. Tropez z uroczym jeziorem Wulismeni, Plaka – wioska rybacka silnie związana z historią wyspy trędowatych, Elounda – nazywana miejscowością milionerów z luksusowymi hotelami, w których wakacje spędzali między innymi Leonardo Di Caprio i Lady Gaga. Zrelaksuj się na pięknej plaży Voulisma i podziwiaj piękno Zatoki Mirabello.

PLAN WYCIECZKI

Dorośli: 50 €
Dzieci 2-12: 30 €
Dzieci 0-2: bezpłatnie

Aby zarezerwować wycieczkę, wypełnij formularz znajdujący się na końcu strony. Po wysłaniu formularza, poinformujemy Cię czy na wybraną wycieczkę zostały jeszcze wolne miejsca i wyślemy dalsze instrukcje dotyczące płatności na e-mail.

Chciałbyś o coś zapytać?

Skontaktuj się z nami - chętnie odpowiemy na Twoje pytania!

Agios Nikolaos - czas wolny
Klimatyczne miasteczko z urokliwym jeziorem Wulismeni, w którym według legend kąpała się bogini Atena. Czas w mieście można poświęcić na zwiedzanie, zakupy albo rozpocząć dzień w greckim stylu, czyli od porannej kawy w jednej z pięknie położonych kawiarni z widokiem na jezioro. Nasz przewodnik doradzi Wam, jaką kawę zamówić, aby poczuć się jak lokalny mieszkaniec i „poudawać Greka”.
Punkt widokowy na Zatokę Mirabello
Zatoka Mirabello – jedna z najpiękniejszych zatok wschodniej części Krety i największa zatoka greckich wysp. Legenda głosi, że gdy Wenecjanie wpłynęli do zatoki, to krzyknęli po włosku „mare bello!”, czyli piękne morze! Tak miała powstać jej nazwa.
Rejs na Spinalongę
To właśnie z Eloundy, słynnej miejscowości milionerów, rozpocznie się rejs, który zabierze nas do najważniejszego punktu naszej wycieczki, czyli weneckiej twierdzy Spinalonga. Rejs odbywa się tradycyjną łodzią (max. 50 uczestników rejsu), dzięki czemu w spokojnej atmosferze będziecie mogli podziwiać otaczające Was piękno.
Spinalonga
Wybudowana przez Wenecjan twierdza broniła wejścia do Zatoki Mirabello przed Imperum Osmańskim. W XX wieku, kiedy zagrożenie ze strony Turcji zmalało, została wykorzystana jako kolonia dla trędowatych Greków. Twierdzę odwiedzimy z przewodnikiem, który opowie nam historię tego miejsca, a na koniec będzie czas wolny na zrobienie zdjęć i dalsze odkrywanie wyspy.
Obiad w wiosce Plaka z widokiem na twierdzę
Horiatiki, saganaki, souvlaki, fava, tzatziki, dolmades, gemista, dakos, kaltsounia to słowa, które usłyszysz w greckiej tawernie. Jeśli brzmią one dla Ciebie tajemniczo, to na wycieczce jesteśmy z Tobą po to, aby doradzić Ci co zamówić w kreteńskiej tawernie.
Plażowanie na plaży Voulisma
Wycieczka w region Zatoki Mirabello nie mogłaby odbyć się bez plażowania przy jej krystalicznych wodach. Voulisma to jedna z najpiękniejszych plaż Krety Wschodniej położona niedaleko wioski Kalo Chorio. Plaża wyróżnia się łagodnym zejściem do morza oraz turkusowym kolorem wody. Jest to idealne miejsce na relaks po dniu pełnym wrażeń.

CENA i termin WYCIECZKI

DOROŚLI

50 €

DZIECI

w wieku 2 -12 lat

30 €

DZIECI

do 2 roku życia

bezpłatnie

DODATKOWE INFORMACJE

 • Unikniesz tłumów na statku, dzięki czemu wycieczka będzie przyjemnością.
 • Spróbujesz lokalnej kuchni w rodzinnej tawernie, bez pośpiechu i delektując się pięknym widokiem. 
 • Wybierasz przewodników, którzy kochają Kretę, są pełni pasji i służą Ci swoją wiedzą oraz radą.
 • Wracasz z wycieczki ze wspaniałymi wspomnieniami i wiedzą dotyczącą wyspy.
 • W cenę wliczone jest ubezpieczenie OC.
 • Wybierasz biuro podróży, które posiada licencję Greckiego Ministerstwa Turystyki.
 • krem z filtrem
 • okulary przeciwsłoneczne
 • nakrycie głowy
 • strój kąpielowy (dla chętnych)
 • ręcznik (dla chętnych)
 • maskę do snurkowania/okulary do pływania (dla chętnych)
 • buty do wody (dla chętnych)
 • gotówkę
 • dokumenty tożsamości (każdego uczestnika)
 • butelkę wody

REZERWACJA

FORMULARZ REZERWACJI

Po wysłaniu formularza, poinformujemy Cię czy na wybraną wycieczkę zostały jeszcze wolne miejsca i wyślemy dalsze instrukcje dotyczące płatności na Twój adres e-mail.

Może masz ochotę zwiedzić coś jeszcze?

Na Krecie czeka na Ciebie wiele pięknych miejsc – warto zobaczyć najważniejsze z nich.

Zapraszamy Cię na wyprawę Magiczny Wschód Krety, podczas której wypoczniesz na pięknych plażach o lazurowym kolorze wody, zobaczysz największy gaj palmowy w Europie, zachwycisz się krajobrazem Krety, zasmakujesz lokalnej kuchni, a także zwiedzisz jeden z najpopularniejszych klasztorów na wyspie. 

Plaża Vai, Kreta poza sezonem turystycznym - atrakcja poczas wycieczki fakultatywnej Magiczny Wschód Krety
Comments are closed.