Wyspa Spinalonga z okolic Heraklionu

Wyspa spinalonga
i miejscowości zatoki mirabello

Wycieczka realizowana dla regionu Heraklion i okolice. 

Poznaj historię weneckiej twierdzy Spinalonga, która w XX wieku została przekształcona na wyspę dla trędowatych. Spróbuj przysmaków lokalnej kuchni w rodzinnej tawernie z widokiem na Spinalongę. Poznaj uroki trzech najpopularniejszych miejscowości leżących nad Zatoką Mirabello: Agios Nikolaos – nazywane greckim St. Tropez z uroczym jeziorem Wulismeni, Plaka – wioska rybacka silnie związana z historią wyspy trędowatych, Elounda – nazywana miejscowością milionerów z luksusowymi hotelami, w których wakacje spędzali między innymi Leonardo Di Caprio i Lady Gaga. Zrelaksuj się na plaży najpiękniejszej zatoki Krety Wschodniej.

PLAN WYCIECZKI

Dorośli: 45 €
Dzieci 2-12: 30 €
Dzieci 0-2: bezpłatnie

Aby zarezerwować wycieczkę, wypełnij formularz znajdujący się na końcu strony. Po wysłaniu formularza, poinformujemy Cię czy na wybraną wycieczkę zostały jeszcze wolne miejsca i wyślemy dalsze instrukcje dotyczące płatności na e-mail.

Chciałbyś o coś zapytać?

Skontaktuj się z nami - chętnie odpowiemy na Twoje pytania!

Klasztor Świętego Jerzego w wąwozie Selinari
Na trasie pomiędzy Heraklionem a Agios Nikolaos jest położony jeden z najpiękniejszych klasztorów Krety Wschodniej – Klasztor Świętego Jerzego. Świątynia miała zostać zbudowana przez mnicha z wyspy Rodos. Pewnej nocy, będąc w wąwozie, doznał on objawienia, znalazł ikonę Św. Jerzego i przystąpił do budowy klasztoru.
Agios Nikolaos - czas wolny
Klimatyczne miasteczko z urokliwym jeziorem Wulismeni, w którym według legend kąpała się bogini Atena. Czas w mieście można poświęcić na zwiedzanie, zakupy albo rozpocząć dzień w greckim stylu, czyli od porannej kawy w jednej z pięknie położonych kawiarni z widokiem na jezioro. Nasz przewodnik doradzi Wam, jaką kawę zamówić, aby poczuć się jak lokalny mieszkaniec.
Punkt widokowy na Zatokę Mirabello
Zatoka Mirabello – jedna z najpiękniejszych zatok we wschodniej części Krety oraz największa zatoka wysp greckich. Legenda głosi, że gdy Wenecjanie wpłynęli do zatoki, to krzyknęli po włosku „mare bello!”, czyli piękne morze. Tak miała powstać nazwa słynnej zatoki.
Rejs na Spinalongę
To właśnie z Eloundy, słynnej miejscowości milionerów, rozpocznie się rejs, który zabierze nas do najważniejszego punktu wycieczki, czyli weneckiej twierdzy Spinalonga. Rejs odbywa się tradycyjną łodzią (max. 50 uczestników rejsu), dzięki czemu w spokojnej atmosferze będziecie mogli podziwiać otaczające Was piękno.
Spinalonga
Wybudowana przez Wenecjan twierdza broniła wejścia do Zatoki Mirabello przed Imperium Osmańskim. W XX wieku, kiedy zagrożenie ze strony Turcji zmalało, została wykorzystana jako kolonia dla trędowatych Greków. Podczas wizyty w twierdzy, przewodnik opowie niezwykłą historię tego miejsca, a na koniec będzie czas wolny na zrobienie zdjęć i dalsze odkrywanie wyspy.
Obiad w wiosce Plaka z widokiem na twierdzę
Horiatiki, saganaki, souvlaki, fava, tzatziki, dolmades, gemista, dakos to słowa, które usłyszysz w greckiej tawernie. Jeśli brzmią one dla Ciebie tajemniczo, to na wycieczce jesteśmy z Tobą, aby doradzić Ci co zamówić w kreteńskiej tawernie.
Czas wolny na plażowanie w miejscowości Elounda
Wycieczka nie mogłaby odbyć się bez kąpieli w wodach Zatoki Mirabello z widokiem na Spinalongę. Możesz też zdecydować się na eksplorowanie okolicy i zobaczyć zatopione pozostałości starożytnego miasta Olous, które opisywał słynny grecki poeta Homer.

CENA i termin WYCIECZKI

DOROŚLI

45 €

DZIECI

w wieku 2-12 lat

30 €

DZIECI

do 2 roku życia

bezpłatnie

DODATKOWE INFORMACJE

 • Unikniesz tłumów na statku, dzięki czemu wycieczka będzie przyjemnością.
 • Spróbujesz lokalnej kuchni w rodzinnej tawernie, bez pośpiechu i delektując się pięknym widokiem. 
 • Wybierasz przewodników, którzy kochają Kretę, są pełni pasji i służą Ci swoją wiedzą oraz radą.
 • Wracasz z wycieczki ze wspaniałymi wspomnieniami i wiedzą dotyczącą wyspy.
 • W cenę wliczone jest ubezpieczenie OC.
 • Wybierasz biuro podróży, które posiada licencję Greckiego Ministerstwa Turystyki.
 • krem z filtrem
 • okulary przeciwsłoneczne
 • nakrycie głowy
 • strój kąpielowy (dla chętnych)
 • ręcznik (dla chętnych)
 • maskę do snurkowania/okulary do pływania (dla chętnych)
 • buty do wody (dla chętnych)
 • gotówkę (wizyta w twierdzy Spinalonga jest płatna w gotówce)
 • dokumenty tożsamości (każdego uczestnika)
 • butelkę wody

REZERWACJA

FORMULARZ REZERWACJI

Po wysłaniu formularza, poinformujemy Cię czy na wybraną wycieczkę zostały jeszcze wolne miejsca i wyślemy dalsze instrukcje dotyczące płatności na Twój adres e-mail.

Może masz ochotę zwiedzić coś jeszcze?

Na Krecie czeka na Ciebie wiele pięknych miejsc – warto zobaczyć najważniejsze z nich. Zapraszamy Cię na wyprawę Knossos – Winiarnia – Heraklion, podczas której zobaczysz pałac, w którym urzędował znany z mitologii greckiej Król Minos, poznasz tajniki produkcji wina oraz spróbujesz kilku jego rodzajów, a także zwiedzisz największe miasto Krety – Heraklion.

Pałac w Knossos, Kreta - atrakcja podczas wycieczki fakultatywnej Knossos - Winiarnia - Heraklion
Comments are closed.