Magiczny Wschód Krety

magiczny wschód krety

Wycieczka realizowana dla regionu Jerapetra i okolice. 

Wakacje na południowo-wschodniej Krecie mają wiele zalet, przede wszystkim dlatego, że znajdują się tam zapierające dech w piersiach widoki i przepiękne plaże, które czekają na to, abyś je odkrył. 

Pozwól zabrać się w podróż po Krecie Wschodniej, podczas której zobaczysz najpiękniejsze plaże, majestatyczne wąwozy i największy gaj palmowy w Europie. Ponadto spróbujesz lokalnej kuchni w rodzinnej tawernie, poznasz historię opuszczonej wioski oraz zobaczysz jeden z najsłynniejszych klasztorów na Krecie datowany na XIV wiek. Podczas wycieczki będziesz miał również możliwość degustacji lokalnej oliwy oraz innych specjałów, z których słynie Kreta.

Dorośli: 54 €
Dzieci 2-12: 32 €
Dzieci 0-2: bezpłatnie

Aby zarezerwować wycieczkę, wypełnij formularz znajdujący się na końcu strony. Po wysłaniu formularza, poinformujemy Cię czy na wybraną wycieczkę zostały jeszcze wolne miejsca i wyślemy dalsze instrukcje dotyczące płatności na e-mail.

Chciałbyś o coś zapytać?

Skontaktuj się z nami - chętnie odpowiemy na Twoje pytania!

PLAN WYCIECZKI

Wioska duchów Etia
Opuszczona przez mieszkańców wioska, w której wyróżnia się wenecki dwór rodziny Di Mezzo wybudowany w XV wieku. Razem z nami poznasz burzliwą historię tej miejscowości i dowiesz się dlaczego od początku XX wieku pozostaje niezamieszkana.
Plaża Mazida Ammos
Znajdująca się „na końcu świata” Mazida Ammos to jedna z najpiękniejszych plaż na Krecie, położona przy wybrzeżu Morza Libijskiego. Zachwyca kolorem wody, który skrywa w sobie różne odcienie niebieskiego – od lazurowego, po granat. Łagodne wejście do morza pozwoli nam na chwilę relaksu i odprężenia. Dodatkową atrakcją są niesamowite widoki, które będziemy podziwiać jadąc malowniczą trasą wśród gór i wąwozów. Czas wolny na plaży: około 1h.
Obiad w rodzinnej tawernie w miejscowości Palekastro
Horiatiki, saganaki, souvlaki, fava, tzatziki, dolmades, gemista, dakos to słowa, które usłyszysz w greckiej tawernie. Jeśli brzmią one dla Ciebie tajemniczo – na wycieczce jesteśmy z Tobą po to, aby doradzić Ci co zamówić w kreteńskiej tawernie.
Palmowa plaża Vai
Plażowania nigdy za mało! Najpopularniejsza plaża na Krecie Wschodniej z jednym z największych w Europie gajem palmowym. Lokalna legenda głosi, że była tam kręcona reklama kokosowego batonika „Bounty”. Wypoczywając tutaj możesz poczuć się jak w tropikach. W trakcie sezonu letniego na plaży Vai znajdują się leżaki i parasole. Czas wolny na plaży: około 1,5h.
Degustacja lokalnych produktów
Czy wiesz, że w regionie, po którym będziemy się przemieszczać, wytwarzana jest jedna z najlepszych oliw w Grecji, nagradzana na wielu międzynarodowych konkursach? Będąc w tym miejscu musisz spróbować „płynnego złota” Krety! Ponadto skosztujesz miodu tymiankowego i raki, a jeśli zbiory rolników będą udane, będziesz miał okazję zakupić również wyjątkowe kreteńskie banany, które rosną na pobliskich plantacjach. Wracając z wakacji warto przywieźć ze sobą „małą część Krety” – jeśli szukasz miejsca gdzie możesz kupić lokalne produkty, to nie ma lepszego!
Klasztor Toplou
Jeden z najsłynniejszych klasztorów na Krecie, majestatycznie ulokowany, w prawie pustynnym krajobrazie, datowany na XIV wiek. Religia prawosławna to nieodłączna część kreteńskiej kultury, dlatego warto poznać historię tego miejsca.

CENA i termin WYCIECZKI

DOROŚLI

54 €

DZIECI

w wieku 2-12 lat

32 €

DZIECI

do 2 roku życia

bezpłatnie

Cena obejmuje

Cena nie obejmuje

Orientacyjne ceny:
Sałatka grecka – 5,5 euro
Fava – 4 euro
Tzatziki – 4 euro 
Dolmades – 5 euro
Smażona feta – 6 euro
Smażone kalmary – 9,5 euro
Jagnięcina z frytkami i warzywami – 12 euro
Pół litra wina – 5 euro

DODATKOWE INFORMACJE

 • Zobaczysz wspaniałe widoki Krety Wschodniej. 
 • Spróbujesz lokalnej kuchni w rodzinnej tawernie.
 • Odpoczniesz na najpiękniejszych plażach Krety. 
 • Wybierasz przewodników, którzy kochają Kretę, są pełni pasji i służą Ci swoją wiedzą oraz radą.
 • Wrócisz z wycieczki ze wspaniałymi wspomnieniami.
 • W cenę wliczone jest ubezpieczenie OC.
 • Wybierasz biuro podróży, które posiada licencję Greckiego Ministerstwa Turystyki.
 • krem z filtrem
 • okulary przeciwsłoneczne
 • nakrycie głowy
 • strój kąpielowy
 • ręcznik
 • maskę do snurkowania/okulary do pływania (dla chętnych)
 • buty do wody (dla chętnych) 
 • gotówkę (wizyta w klasztorze jest płatna w gotówce)
 • dokumenty tożsamości (każdego uczestnika)
 • butelkę wody

REZERWACJA

Wycieczka odbywa się w każdy piątek.

FORMULARZ REZERWACJI

Po wysłaniu formularza, poinformujemy Cię czy na wybraną wycieczkę zostały jeszcze wolne miejsca i wyślemy dalsze instrukcje dotyczące płatności na Twój adres e-mail.

Może masz ochotę zwiedzić coś jeszcze?

Na Krecie czeka na Ciebie wiele pięknych miejsc – warto zobaczyć najważniejsze z nich.

Zapraszamy Cię na wyprawę na wyspę Spinalongę podczas której zobaczysz wenecką twierdzę, znaną jako „wyspa trędowatych” oraz najpiękniejsze miejscowości regionu – Agios Nikolaos, Eloundę oraz Plakę. 

Wyspa Spinalonga, Kreta - punkty wycieczki fakultatywnej Spinalonga i miejscowości Zatoki Mirabello
Comments are closed.