Knossos – Winiarnia – Heraklion

KNOSSOS - WINIARNIA - HERAKLION

Wycieczka realizowana dla regionu Heraklion i okolice. 

Czy wiesz, że na Krecie istnieje wehikuł czasu? Znajduje się 5 km od centrum Heraklionu i jest nazywany pałacem Króla Minosa w Knossos. Wejście do środka przeniesie Cię o 4 tysiące lat wstecz, gdy Kreta była miejscem spotkań greckich bogów i ludzi tworzących jedną z najstarszych cywilizacji europejskich. Nasz przewodnik zadba o to, aby wszyscy wyszli z labiryntu Minotaura. 

Następnie udamy się do przepięknie położnej winnicy, w której poznamy proces produkcji wina, a każda osoba dorosła będzie miała możliwość degustacji lokalnych win. Jeśli któreś z nich szczególnie przypadnie Wam do gustu, w winiarni będzie możliwość zakupów.

Na koniec odkryjemy stolicę wyspy – Heraklion. Miasto otoczone weneckimi murami, z licznymi tawernami i kawiarniami oraz chętnie odwiedzanym przez turystów miejscem – Muzeum Archeologicznym, w którym możemy podziwiać wykopaliska i artefakty z Krety liczące nawet 6 tysięcy lat.

Dorośli: 52 €
Dzieci 2-12: 30 €
Dzieci 0-2: bezpłatnie

Aby zarezerwować wycieczkę, wypełnij formularz znajdujący się na końcu strony. Po wysłaniu formularza, poinformujemy Cię czy na wybraną wycieczkę zostały jeszcze wolne miejsca i wyślemy dalsze instrukcje dotyczące płatności na e-mail.

Chciałbyś o coś zapytać?

Skontaktuj się z nami - chętnie odpowiemy na Twoje pytania!

PLAN WYCIECZKI

Pałac Króla Minosa w Knossos
Być na Krecie i nie odwiedzić pałacu Króla Minosa, to jak nie zobaczyć piramid będąc w Egipcie. Zobacz jak żyli mieszkańcy jednej z najstarszych cywilizacji basenu Morza Śródziemnego – cywilizacji minojskiej oraz posłuchaj historii, przeplatanej mitami, tworzącej wyjątkowy klimat tego miejsca. Labirynt Minotaura nie będzie już miał przed Tobą żadnych tajemnic!
Wizyta w winiarni - degustacja i zwiedzanie
Produkcja wina w Grecji sięga kilku tysięcy lat i dla miejscowych Kreteńczyków jest czymś wyjątkowym. Jest to przede wszystkim pasja, kultywowanie tradycji przekazanej przez przodków oraz celebrowanie radosnych chwil z przyjaciółmi i rodziną. Będąc na Krecie warto spróbować lokalnych produktów, a także dowiedzieć się jak wygląda proces zbioru winogron i produkcja wina. Degustacja wina to przyjemność sama w sobie, ale przepiękne położenie winiarni, pośród zielonych pól, winorośli oraz gajów oliwnych, dodaje temu doświadczeniu jeszcze większego uroku. Położona w pobliżu Knossos winiarnia jest idealnym dopełnieniem programu wycieczki, dzięki czemu jeszcze lepiej poznasz kulturę Krety!
Heraklion
Heraklion to stolica Krety i zarazem jej największe miasto. Pierwsze ślady osadnictwa w tym regionie datuje się na kilka tysięcy lat p.n.e., ale rozwój miasta przypada dopiero na IX wiek n.e., gdy na wyspie panowali Arabowie. Wizyta w Heraklionie rozpocznie się od spaceru z przewodnikiem, który wskaże Wam najważniejsze miejsca w centrum miasta i opowie jego historię. Następnie przewidziane są około 2 godziny czasu wolnego. W tym czasie miłośnicy historii będą mogli wybrać się do Muzeum Archeologicznego, w którym można podziwiać zachwycającą kolekcję antycznych zbiorów minionych tysiącleci. Jeśli nie zdecydujesz się odwiedzić muzeum, będziesz miał czas na dalsze eksplorowanie ulic Heraklionu lub relaks pijąc grecką kawę w jednej z lokalnych kawiarni.

CENA i termin WYCIECZKI

DOROŚLI

52 €

DZIECI

w wieku 2-12 lat

30 €

DZIECI

do 2 roku życia

bezpłatnie

Cena obejmuje

Cena nie obejmuje

Ceny biletów:

Pałac w Knossos:
15€ dorośli
8€ – osoby po 65 roku życia
bezpłatnie – osoby do 25 roku życia

Muzeum Archeologiczne w Heraklionie:
12 € – dorośli
8 € – osoby po 65 roku życia
bezpłatnie – osoby do 25 roku życia

Bilet łączony (Pałac w Knossos + Muzeum Archeologiczne w Heraklionie):
20 € – dorośli w wieku 25-65 lat

DODATKOWE INFORMACJE

 • Zobaczysz jedno z najważniejszych miejsc na Krecie – Pałac w Knossos, a także największe atrakcje Heraklionu.
 • Spróbujesz wina w przepięknie położonej winiarni oraz poznasz tajniki uprawy winorośli na Krecie.
 • Wybierasz przewodników, którzy kochają Kretę, są pełni pasji i służą Ci swoją wiedzą oraz radą.
 • Wrócisz z wycieczki ze wspaniałymi wspomnieniami.
 • W cenę wliczone jest ubezpieczenie OC.
 • Wybierasz biuro podróży, które posiada licencję Greckiego Ministerstwa Turystyki.
 • krem z filtrem
 • okulary przeciwsłoneczne
 • nakrycie głowy
 • wygodne buty
 • dokument tożsamości (każdego uczestnika)
 • butelkę wody

REZERWACJA

FORMULARZ REZERWACJI

Po wysłaniu formularza, poinformujemy Cię czy na wybraną wycieczkę zostały jeszcze wolne miejsca i wyślemy dalsze instrukcje dotyczące płatności na Twój adres e-mail.

Może masz ochotę zwiedzić coś jeszcze?

Na Krecie czeka na Ciebie wiele pięknych miejsc – warto zobaczyć najważniejsze z nich.

Zapraszamy Cię na wycieczkę na wyspę Spinalongę, podczas której zobaczysz wenecką twierdzę, znaną jako „wyspa trędowatych” oraz najpiękniejsze miejscowości regionu – Agios Nikolaos, Eloundę oraz Plakę.

Wyspa Spinalonga, Kreta - punkty wycieczki fakultatywnej Spinalonga i miejscowości Zatoki Mirabello
Comments are closed.